Az egyszer érzelmes, máskor pedig hideg kapcsolatokról

az-egyszer-érzelmes-máskor-hideg-kapcsolatokról-


Mostanában több alkalommal is dolgoztam együtt olyan emberekkel, akik arra panaszkodtak, hogy nem boldogok a párkapcsolatukban abból az okból kifolyólag, hogy a partnerük néha nagyon érzelmes az irányukba, de aztán egy idő után valamilyen rejtélyes oknál fogva sokkal hidegebbé válik. Majd újból jön az érzelmesség, nem sokkal később pedig megint beköszönt a közömbösség. És ez így megy újra és újra, ami érthető módon elég őrjítő a partner számára… 

 

A segítséget kérőkben az volt a közös, hogy mindegyikük elmondta, hogy számukra azért annyira fájdalmas ez a „néha meleg, de a legtöbbször hideg” dinamika, mert még soha életükben nem szerettek annyira senkit, mint a mostani partnerüket.

 

Pont az érzelmek magas intenzitása miatt tartottam fontosnak, hogy a blogon is szót ejtsek erről a jelenségről. Ugyanis azt figyeltem meg, hogy a „néha meleg, de a legtöbbször hideg” kapcsolatok sok esetben szinte egyfajta függőséget okoznak. Mindjárt meg is magyarázom, hogy miért…

 

Jól tudjuk, hogy a világon rengetegen szenvednek a játékgép-függőségben – pedig racionális szemmel nézve bizony nem éri meg pénzt dobálni a gépekbe, hiszen az ember a legtöbbször csak veszít és nagyon ritkán nyer velük. Mégis a játékgépek tökéletesen alkalmasak arra, hogy függőséget alakítsanak ki az emberekben, akik szinte fanatikusként dobálgatják a gépekbe az aprót, hiszen nekik csak az lebeg a szemük előtt, hogy NÉHA nyerhetnek valamit. És csak sóvárogva próbálkoznak, próbálkoznak, és próbálkoznak… Még akkor is, ha a legtöbbször semmilyen jutalmat nem kapnak ezért. Mert hát délibábként ott lebeg a szemük előtt az, hogy nagyon ritkán azért nyerhetnek valamit…

 

Sajnos ez a játékgépes hasonlat bizonyos szinten igaz azokra is, akiknek a partnerük egyszer érzelmileg meleg, majd pedig hirtelen hideggé vagy közömbössé válik. 🙁 A szenvedő felek általában (egy játékgépezőhöz hasonlóan) egyre fanatikusabban kergetik a jutalmat, és egyre többször és többször próbálják meg kisajtolni a partnerükből a számukra megfelelő reakciót. Ami néha sikerül, de a legtöbbször nem… Pont, mint a játékgépek esetében.

 

Ezzel csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a „néha meleg, de a legtöbbször hideg” kapcsolatok esetében azért hajlamos a szenvedő fél annyira vonzódni a társához, mert ez a fajta „néha nyersz, de a legtöbbször veszítesz” dinamika tökéletesen alkalmas a függőségek (és a „szerelem” érzésének) létrehozására.

 

Pont ezért érdemes vigyázni a „néha meleg, de a legtöbbször hideg” kapcsolatokkal, mert ha valaki nem figyel eléggé oda, akkor igen mélyen beléjük tud gabalyodni. Ha pedig már megtörtént a baj, akkor vagy meg kell próbálni helyre rakni a kapcsolatot (ha ez lehetséges), vagy egyedül tovább kell lépni, mert hosszabb távon nagyon nem egészséges egy ilyen viszonyban élni… 🙁

 

 

Tombor_Zsófia_166_190
Tombor Zsófia /
Lélekgyöngyök