A kisebb-nagyobb véleménykülönbségek gyakran okoznak konfliktusokat egy párkapcsolatban.
Bántó lehet, ha Te házasodni szeretnél, de a Párod nem. Idegesítő, ha nem értetek egyet a gyereknevelési kérdésekben. Nehéz tolerálni, ha Ő kétszer annyi időt szeretne a családlátogatással tölteni, mint Te. És a sort még tovább lehetne folytatni…
Ezek a negatív érzések teljesen természetesek. Bizonyos esetekben tényleg nem könnyű tolerálni, ha a Párod másmilyen, mint Te…
Ám sajnos nem létezik pontosan ugyanolyan ember, mint Te. Ha lenne egy egypetéjű ikertestvéred, akkor sem értenétek mindenben egyet… így hát szerintem felesleges olyan férfira/nőre vágynod, aki mindenben egyetért Veled, mert ez a vágyad sajnos nem teljesülhet. 🙁
Ami Nekem sokat segített a véleménykülönbségek elfogadásában, az az a gondolat, hogy „a párom nem azért gondolkodik másként, mint én, mert ki akar velem tolni vagy mert éket akar verni közénk…. nem azért vélekedik így, mert valami nincsen rendben vele…
Hanem azért, mert vele biztosan olyan dolgok történtek, amiknek a hatására Ő erre a következtetésre jutott. Biztosan megvan az oka annak, hogy Ő az adott kérdésről így vélekedik, nem pedig úgy, ahogyan én.
Ha pl. én is ugyanolyan nemű lennék, mint ő… ha én is ugyanabba a családban nőttem volna fel, mint ő… ha én is ugyanolyan korú lennék, mint ő… ha nekem is ugyanolyan élményeim lettek volna, mint neki… ha én is ugyanazokon a nehézségeken mentem volna keresztül, mint ő… akkor bizony nagy valószínűséggel én is ugyanazt gondolnám, mint amit Ő!”
A véleménykülönbségek elfogadásában tehát sokat segíthet, ha nem gondolod automatikusan azt, hogy a másik rossz/ helytelen gondolkodású / hülye, hanem azt feltételezed, hogy az Ő nézőpontja ugyanolyan érvényességgel bír, mint a Tiéd. Bizony nyomós oka(i) van annak, hogy a Párod erre a következtetésre jutott. (Még akkor is, ha Ő ezeknek esetleg nincs is a tudatában.)
Tombor Zsófia / Lélekgyöngyök
Kép: pexels.com