Sokan azt gondolják, hogy egy párkapcsolatban két félnek kell egy egészet alkotnia, tehát…
0,5 + 0,5 = 1.
Bár a matematika szabályai alapján helyes a fenti számítás, de sajnos ez az elemi művelet nem mindig vezet jóra a való életben, hiszen ha mindkét partner „fél”-ként érkezik meg a kapcsolatba, akkor általában mindketten arra vágynak, hogy a másik ember tegye őket teljessé. Ez pedig sajnos túl nagy elvárásnak bizonyul…
Inkább az a helyes, ha az emberek a párkapcsolatra nem összeadásként, hanem szorzásként tekintenek, vagyis
1 x 1 = 1.
Így a matematika szerint két teljes ember alkot egy új egészet… és ez azért jó, mert mint tudjuk, az egész mindig több, mint a részek összessége. 😉
Tombor Zsófia / Lélekgyöngyök Blog
Kép: pixabay.com

