Közismert tény, hogy minden férfinak fontos a birtoklás kérdése. Szinte mindegyikük arra törekszik, hogy nagyobb vagyona, több befolyása és tulajdona legyen.
A birtoklás vágya természetesen a nőkkel való kapcsolatukra is vonatkozik. Ám több módja is létezik annak, ahogy a férfiak birtokolni tudják a szebbik nem tagjait.
A régebbi korokban a férfiak alkották a család fejét. A feleségük (és a gyermekük) a „tulajdonuk” volt, aki náluk sokkal kevesebb joggal és értékkel rendelkezett. Ez nagyon sokszor azzal járt együtt, hogy a nőket megalázták és semmibe vették. A férfiak sokszor rájuk kényszerítették az akaratukat és tulajdonképpen ők rendelkeztek a sorsukkal. Ezt nevezzük úgy, hogy „rossz értelemben vett birtoklás”.
Azonban a nőjogi mozgalmak hatalmas változásokat hoztak magukkal.
A nők fellázadtak, mert nem szerettek volna tovább a férjeik tulajdonai lenni. Szabadabb életre és egyenlőségre vágytak. Szépen lassan teljesült is a kívánságuk, hiszen napjainkban a világ sok országában már (elméletileg) egyenlő jogok illetik meg őket.
A nők tehát felszabadultak a rossz értelemben vett birtoklás alól.
Azonban mára a mozgalom talán már egy kicsit túl is lőtt az eredeti célján, hiszen azt vehetjük észre, hogy sok férfi lemondott a nők jó értelemben vett birtoklásáról is.
Rengetegen vannak, akik nem akarnak „normális” párkapcsolatot vagy házasságot, hanem inkább csak egy egyéjszakás, ”összejárós”, „barátság extrákkal”, nyitott vagy szeretői kapcsolatot keresnek. Tehát nem szeretnék jó értelemben véve birtokolni az adott nőt, hanem inkább csak az előnyeit akarják élvezni anélkül, hogy felelősséget vállalnának érte és megvédelmeznék az elkötelezettségük jeléül.
Nőként nyilván nem túl szívderítő erre gondolni, azonban véleményem szerint a hölgyeknek is magukba kell nézniük.
Mert kik engedik meg azt, hogy a férfiak rosszul bánjanak velük és a jó értelemben vett birtoklás hiányában tulajdonképpen csak kihasználják őket?
Igen, a nők.
De persze ha egy hölgy észrevette, hogy nem becsülik meg eléggé, akkor szinte még sosincs késő arra, hogy változtasson ezen! 🙂 Úgyhogy én mindenkit arra biztatok, hogy legyen tisztában a saját értékével és tegyen valamit, ha nincsen megelégedve a sorsával.
Tombor Zsófia /
Lélekgyöngyök